Alates 4.12.23 on meie juures võimalik kasutada Hambaravihüvitist täiskasvanule.
Oma hüvitise kasutamise soovist teavita arsti enne visiiti, muidu hüvitis ei rakendu. Tuletame ka meelde, et hüvitise rakendamisel kehtivad vastavatele teenustele TK hinnad mis on tavahindadest soodsamad.
Hambaravihüvitis tõuseb ka suurenenud hambaravivajadusega inimestele, kelle seas on näiteks rasedad, alla 1-aastase lapse emad, puuduva töövõimega inimesed, vanaduspensionärid jne. Hüvitist tõstetakse 85 euro pealt 105 eurole ning langetatakse ka omaosalust 15 protsendilt 12,5 protsendile.
Hambaravihüvitise saajad on kõik Tervisekassa kindlustatud:
Alates 1. jaanuarist 2024 tõuseb ravikindlustatud täiskasvanute hambaravihüvitis 60 eurole (omaosalus 50%). Hambaravihüvitis tõuseb ka suurenenud hambaravivajadusega inimestele, kelle seas on näiteks rasedad, alla 1-aastase lapse emad, osalise või puuduva töövõimega inimesed, vanaduspensionärid jne. Hüvitist tõstetakse 85 euro pealt 105 eurole ning langetatakse ka omaosalust 15 protsendilt 12,5 protsendile.
Hambaravihüvitise saajad on kõik Tervisekassa kindlustatud:
- Täiskasvanud inimesed – õigus saada 60 eurot hambaravihüvitist, kusjuures patsient ise tasub vähemalt 50% arvest. Kui Teie hambaravi arve hüvitatavate teenuste eest on näiteks 120 eurot, siis tuleb endal tasuda 50% raviarvest ehk 60 eurot ja teise 50% hüvitab Tervisekassa. Samal kalendriaastal Tervisekassa teie eest hambaraviteenuseid rohkem ei hüvita ehk järgmisel korral tasute raviarve täies ulatuses ise. Kui Teie raviarve on hüvitatavate teenuste eest näiteks 120 eurot, siis tasub Tervisekassa sellest ära 50 eurot ja Teil jääb maksta ülejäänud 50 eurot. Seega teil on sellel kalendriaastal kasutada veel 10 eurot hambaravihüvitist.
- Lapseootel naised ja alla üheaastaste laste emad – Hüvitist tõstetakse 85 euro pealt 105 eurole ning langetatakse ka omaosalust 15 protsendilt 12,5 protsendile. Kui aga teenuse osutamise päeval saab laps üheaastaseks, kehtib emale 60-eurone hüvitis, sest teenuse saamise hetkel ei kuulu ta enam 105-eurose hüvitise sihtgruppi.
3. Vanadus- ja töövõimetuspensionärid – osalise või puuduva töövõimega inimesed ja üle 63 aastased eakad –Hüvitist tõstetakse 85 euro pealt 105 eurole ning langetatakse ka omaosalust 15 protsendilt 12,5 protsendile.
4. Suurenenud hambaravi vajadusega patsiendid – õigus saada hüvitist kuni 105 eurot aastas, kusjuures patsient tasub vähemalt 12,5% arvest ise.
5. Kõrgendatud piirmääras hambaravihüvitist saavad kasutada inimesed, kes on teenuse saamise kuule eelneva kahe kalendrikuu jooksul saanud toimetulekutoetust sotsiaalhoolekande seaduse alusel. Hüvitis on 105 eurot aastas, kusjuures patsient tasub ise vähemalt 12,5% arvest.
6. Inimesel on õigus hüvitisele – kui suurenenud vajadus hambaraviteenuse saamiseks on tekkinud järgmiste tervishoiuteenuste osutamise või haiguste tagajärjel:
* Pea- ja kaelapiirkonna kasvajate kirurgiline ja/või kiiritusravi.
* Huule-, alveolaarjätke- ja suulaelõhe kirurgiline ravi.
* Hambakudede või näo- ja lõualuude väärarenguid põhjustavate geneetiliste ja
ainevahetushaiguste ravi.
* Näo-lõualuude piirkonna traumade ja põletike kirurgiline ravi.
* Meditsiiniline protseduur (endoskoopia, anesteesia ja muu), mille käigus on tekkinud näo-lõualuude piirkonna trauma.
* Kopsu-, maksa-, südame ja/või neerude, vereloome tüvirakkude siirdamine või siirdamiseks ettevalmistamine.
* Esimest tüüpi diabeet.
* Sjögreni sündroom.